
Прийом у остеопату: для дітей віком від 20 до 45 хвилин; для дорослих – від 40 хвилин до 1 години.
У ході прийому лікар запропонує Вам розповісти про свою проблему здоров’я. Якщо Вам проводили якісь дослідження з питання, що хвилює Вас, візьміть висновки з собою — остеопат, перш за все, лікар, і обов’язково бере до уваги всі дані об’єктивних досліджень (рентгенівські знімки, МРТ, КТ, УЗД, результати дуплексного сканування артерій, біохімічні показники, висновки лікарів вузьких.
Для подальшого остеопатичного обстеження та лікування необхідно буде роздягнутися до білизни – для того, щоб можна було оцінити положення голови, тазу, хребців та інших важливих орієнтирів. Можливо, лікар попросить Вас нахилитися, сісти, рухати ногами або руками певним чином для того, щоб визначити рухливість суглобів. Потім лікар проведе кілька пасивних тестів (коли пацієнт вільно сидить, а лікар намагається м’яко зрушувати його хребет, руки, ноги, голову). Якщо будь-який рух викликає різкий або сильний біль, то остеопат не наполягатиме – все має бути комфортно.
Після цього лікар приступить до пальпаторної діагностики та лікування. Виглядає це як м’які дотики до різних частин тіла (криж, ноги, руки, шия, голова, спина, живіт), іноді натискання, іноді лікар вкладає Вас певним чином і просить здійснювати деякі рухи. Є в остеопатії і болючі прийоми, проте лікар завжди попереджає про це, і якщо біль нестерпний, то не виконуватиме маніпуляцію через опір, а знайде інший спосіб вирішити проблему (адже в арсеналі остеопату понад 3000 діагностичних та лікувальних технік).
Після сеансу
Після сеансу може відзначатись легке запаморочення, яке проходить за лічені хвилини. Декілька днів після прийому остеопату (від 4-5 до 1 місяця) у тілі тривають відновлювальні процеси. Справа в тому, що остеопат прагне усунути найбільш значне обмеження в тілі, після чого в організмі запускаються потужні процеси самовідновлення, і на це якраз і потрібен час. У зв’язку з цим у перші 2-3 дні після сеансу небажано влаштовувати сильні тренування, зловживати алкоголем – організм особливо чутливий до будь-яких дій.
Часто протягом цих днів після сеансу можна відчути тепло, рух, чи, навпаки, легкий дискомфорт ( як у проблемних місцях, і у віддалених від них). Також після сеансу можливе загострення наявного процесу, проте це вже швидше як виняток (таке буває вкрай рідко, проте варто це мати на увазі). За такого розвитку подій часто буває, що після загострення досить різко відбувається поліпшення стану. Але, все-таки повторюся, це трапляється не часто і лікар остеопат завжди прагне проводити лікування так, щоб людина відзначала поступове неухильне поліпшення самопочуття.
Скільки потрібно сеансів?
На це питання лікар зможе точніше відповісти лише після другого сеансу.
Комусь можна радикально допомогти вже за 1 прийом (частіше у разі першої гострої або нещодавно виниклої проблеми), а комусь може знадобитися 6-8 прийомів з можливим повторенням курсу через якийсь час.
Найчастіше сеанси проводяться раз на тиждень, але можливий варіант, коли лікар пропонує провести прийом через 2 тижні або через місяць. Це залежить від застосовуваних лікарем технік, але насамперед від організму та його індивідуальної реакції на лікування. Так, для порівняння, хтось може пробігти 10км за годину і це буде для нього просто хорошим тренуванням, а комусь для цього потрібно кілька днів, інакше організм не витримає навантажень.
Сподіваюся, вище я змогла відповісти на найчастіші запитання під час запису на прийом. І в будь-якому випадку, якщо щось залишається неясним, ви як завжди можете задати питання у форумі, по телефону або особисто на прийомі.